Kauno diena

09 07 2004

LITUANIA (LTU)

 

clicca sull'immagine per accedere all'articolo in versione grafica

click on the picture to access the article in graphics mode

 

 

 

"Al Qantarah". Metaforų tiltas

 

Kas girdėjo viduramžiškas Sicilijos dainas ar šio regiono prieš tūkstantmetį sukurtą instrumentinę muziką? Manytume, nedaugelis.

Italų ansamblis "Al Qantarah", susikūręs 1990 metais, mums žada pristatyti senąją Pietų Italijos muziką. Ji nepaprastai idomi, mat sugėrė ne tik Europos, bet ir arabų, kitų Azijos tautų muzikinį paveldą. Panašiai kaip Ispanija, viduramžių Sicilija tapo kultūrų susikirtimo kryžkele - užtai ne tik muzika, bet ir kitos to meto meno šakos - ypatingo daugiabriauniškumo, stilistiškai margos ir turtingos. "Al Qantarah" yra Sicilijos upės pavadinimas, arabų kalba reiškiantis “tiltą”. Sicilija metaforiškas tiltas, jiungiantis skirtingų tautų ir kultūrų krantus.

Penki ansamblio “Al Qantarah” muzikantai nuolat koncertuoja Italijoje bei užsienyie, dalyvauja senosios muzikos festivaliuose, radijo ir televizijos translacijose. Ypač sėkmingos buvo kolektivo gastrolės 2000 metais JAV taip pat koncertinė kelione į Auitraliją pernai. Ansamblio nariai groja autentiškais viduramžiu Sicilijos instrumentais.